Nám. Míru 279
27735 Mšeno

telefon: 315 693 060
mobily: 777 769 100
e-mail: lenka@terko.cz

Zásuvkový termostat Sygonix (-20 až +70°C) s externím čidlem 2m

2 119 Kč
6% sleva
1 990 Kčvč. DPH
Kód: C-561354
Dostupnost: vyprodáno

Zásuvkový elektronický termostat Sygonix pro -20 ºC až +70 ºC, s digitálním zobrazením zapínací, vypínací a aktuální teploty pro spotřebiče o výkonu do 3.680W.
Teplotní vodotěsné čidlo tohoto termostatu se nachází na konci 2m kabelu.
Díky tomu přichází v úvahu řada možností využití.

Možnosti využití:
Termostat lze použít téměř ve všech oblastech, kde je potřebná regulace teploty v topném nebo chladícím provozu. Kromě použití jako samostatného přístroje může univerzální termostat sloužit i jako náhrada za vadné mechanické termostaty. Tak lze např. ledničku s vadným termostatem zapnout a vypnout přes termostat, který reaguje na teplotní údaje, které mu obstarává teplotní čidlo.
Toto teplotní čidlo s přípojným vedením o délce 2 m lze jednoduše umístit na vhodném místě v přístroji, který se má regulovat nebo v místnosti, či prostoru, který se má vytápět či chladit.
Pomůže např. i tehdy, pokud máte zásuvku metr nad zemí, ale potřebujete snímat teplotu u země.
Tento termostat je vhodný i na udržování správné teploty v teráriích, či akváriích, kde je možné (díky voděodolnosti čidla) provádět měření přímo ve vodě.
Sygonix může také sloužit jako náhrada za vadné mechanické termostaty. Teplotní čidlo se umístí na vhodné místo v ledničce, kde měří vnitřní teplotu. Při dosažení nastavené teploty (např. 9,3 °C) termostat  ledničku zapne. K vypnutí pak může dojít např. při teplotě 4,7 °C. Teploty pro zapnutí a vypnutí se nastavují odděleně.

Způsob použití:
Velmi jednoduché použití pro regulaci jakéhokoliv el. přístroje opatřeného zástrčkou.
Termostat se zasune do zásuvky a může podle nastavené teploty vypínat nebo zapínat k němu připojený spotřebič (230 V~/50 Hz, max. 16 A, 3680 W) – s ohledem na aktuální teplotu měřenou čidlem. Teplotu pro zapnutí nebo vypnutí lze libovolně nastavit v rozmzí od -20 ºeC až +70 ºC po krocích 0,1 °C.

Samotný termostat (na rozdíl od čidla a přívodního kabelu) se nesmí namočit a nesmí přijít do styku s vlhkostí, je určen pro suché vnitřní prostory (ne do koupelen apod.) a může být používán či skladován pouze při teplotě 0 až 50 °C. Čidlo je vodotěsné a dovoluje také měření teplot v kapalinách. Nesmí se ovšem jednat o agresivní nebo reaktivní tekutiny nebo chemikálie. Čidlo kromě toho není vhodné pro přímý kontakt s potravinami.
Nastavené teploty pro zapnutí a vypnutí se ukládají v EEPROM. To znamená, že data zůstanou zachována i při výpadku proudu nebo při přemístění termostatu do jiné zásuvky. Nejsou zapotřebí žádné baterie!
Termostat umožňuje automatický provoz (dle Vašeho předchozího nastavení) nebo ruční provoz. Výrobek nevyžaduje žádnou údržbu.

Vlastnosti:

1. Těleso termostatu
Nastavitelný rozsah měření: -20 až + 70°C
Nastavitelný krok: po 0,1 °C
Možná odchylka: +- 0,3 °C
Zachování nastavení při výpadku proudu: ano
Záložní baterie: nejsou nutné
Teplota prostředí: 0 až +50°C
Automatické ovládání: ano
Ruční ovládání: ano
Ukazatel aktuální teploty: ano
Ukazatel probíhajícího režimu: ano
Určeno pro klimatizační přístroje:    Ano
Určeno pro topidla:    Ano
Způsob montáže:    zasunutí do el. zásuvky
Barva:    Bílá

2. Čidlo s přívodním kabelem
Barva: černá
Délka kabelu: cca 2 m
Průměr čidla: 6mm
Nerozebíratelně spojeno s termostatem: ano
Teplota prostředí pro čidlo a kabel: -20 až +70°C
Provozní napětí kabelu a čidla: bezpečné

Doplňkové info:
Tento termostat má minimální uváděnou hysterezi (rozdíl spínaných teplot) 0,1 až 0,5°C. Odchylka od nastavených údajů je dle dokumentace  možná v rozsahu +-0,3 °C, v praxi se ale pohybuje okolo 0,1 °C.

Zástrčka termostatu je typu „euro“, resp. „unischuko“. Zásuvka termostatu je typu  „schuko" (dvojice kulatých kolíků se zemním spojem bočními pásky). Pro více informací o systému "schuko" si můžete přečíst náš článek.
Zástrčka i zásuvka termostatu jsou kompatibilní se všemi našimi zásuvkami a s naprostou většinou zástrček dnes dodávaných spotřebičů (viz foto).

Nemá také funkci denního a nočního režimu.
Sepnutí nebo vypnutí termostatu poznnáte dle slabého cvaknutí přístroje.

Fotogalerie produktu

Aktuality

Topné koberečky na

Certifikáty

logo - Český výrobek

Recenze z Heureka.cz

"dobré ceny velmi rychlé dodání zboží všem doporučuji"

jipo

Pomáháme...

Najdete nás také na

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Maps
  • Fazole

Odběr novinek

Odběr novinek
*

Počítadlo

Rychlý dotaz / poznámka

Rychlý dotaz / poznámka


*

*
*

Partneři